Konya Oda Termostatı

Konya Oda Termostatı

Uzun yıllardır doğalgaz ve kombilerin kullanımı olan Konya da konforlu bir sıcaklığı ekonomik olarak sağlamak amacı ile oda termostatlarıda kullanılmaya başlanmıştır.

Oda Termostatları kombi vb ısıtma araçlarında oda sıcaklığını arzu edilen derecelerde tutmak amacı ile kullanılan cihazlardır. Oda termostatları ortamın sıcaklığını ölçer. Ayarlanan dereceye göre bağlı bulunduğu kombi gibi ısıtma cihazını çalıştırır veya kapatır. Sıcaklık istenilen seviyenin üzerine çıktığında ise otomatik olarak kombiyi kapatır. Böylece ortam sıcaklığında dalgalanmayı, soğuk veya fazla sıcak olması gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sabit bir derecede tutar. Bu da sağlık açısından konforlu olduğu gibi ekonomik açıdan da gereksiz çalışmaların önüne geçerek ciddi oranlarda tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca programlanabilir oda termostatları uzun süre evde olmayıp örneğin işte olmadığınız zamanlarda oda sıcaklığını düşürebilir eve geleceğinize yakın zamanda artırabilirsiniz. Ama tamamen kombiyi kapatacak şekilde dereceyi düşürmek faydadan çok zarar verecektir.

Oda termostat Çeşitleri

Kablolu, Koblosuz ve akıllı cep telefonu ile kontrol edilebilen oda termostat modelleri bulunmakatdır.

Konya Kablolu Oda Termostatı

Kablolu termostatları örneğin kombinize uzatma kablosu ile bağlanır. Kombi odaya yakın ve kablo konusu çok sıkıntı olmayacaksa bu seçenek ekonomik olacaktır. Kablolu oda termostatlarının sabit dereceli modelinden, haftalık programlanabilir modellerine göre çeşitleri vardır.

Konya Kablosuz Oda termostatı

Kablosuz oda termostları daha pahalıdır. Ama çekim gücüne göre farklı odalara taşımak çok kolay olacaktır. Prgramlanabilir modellerine kadar çeşitleri bulunmaktadır.

Konya Uzaktan Kontrollü Oda Termostatı

Oda termostatları cep telefonlarına yüklenen akıllı porogram ve wifi internet ağına bağlı olması ile uzaktan erişilebilmekte ve ona göre eve gelmeden önce kombiyi açma imkanı sunmaktadır. Programlanabilir oda termostatlarına daha özgür kullanım imkanı sağlar ama ekonomik olarak daha fazla ödersiniz.

Firmamız konforlu ve ekonomik ısınma noktasını oda termostat kullanımını kesinlikle önermektedir. Bu konuda destek, sipariş ve montaj için firmamız iletişim kurmanız yeterlidir.
Konya Meram Selçuklu ve Karatay ilçelerinide oda termostat satış ve montajında hizmetinizdeyiz.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ